Home / SVET / Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií

Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií

8.9.2021 (Webnoviny.sk) – Švédsko plánuje 29. septembra zrušiť väčšinu reštrikcií zameraných proti šíreniu koronavírusu, vrátane obmedzení pri zhromažďovaní sa ľudí a odporúčania práce z domu. „Smerujeme k normálnemu bežnému životu, k spoločnosti bez reštrikcií,“ uviedla s poukázaním na vysokú mieru zaočkovanosti švédska ministerka sociálnych vecí Lena Hallengrenová.

Švédski predstavitelia uviedli, že 70 percent obyvateľov krajiny vo veku nad 15 rokov už dostalo dve dávky očkovacej látky proti koronavírusu a takmer 82 percent Švédov doteraz dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus

Švédsko, ktoré sa počas pandémie rozhodlo ponechať veľké časti spoločnosti bez obmedzení, zatiaľ zaznamenalo viac ako 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 14 700 súvisiacich úmrtí. Tým, že na pandémiu reagovalo relatívne malými obmedzeniami, sa Švédsko odlišuje od ostatných európskych štátov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Naď podpísal Deklaráciu o zámere pristúpenia Slovenska do Inovačného fondu NATO (foto)

Súčasťou inovačného balíka opatrení NATO je aj technologicko-inovačná sieť Diana, má slúžiť na prepojenie štruktúr NATO s civilným sektorom a akademickou sférou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *