Home / SLOVENSKO / Situáciu v Afganistane netreba podceňovať, Slovensko ani Česko ďalšiu migračnú krízu nechcú

Situáciu v Afganistane netreba podceňovať, Slovensko ani Česko ďalšiu migračnú krízu nechcú

8.9.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská republika, Česká republika a Rakúsko nemajú záujem, aby sa opakovala situácia z roku 2015, ktorá vznikla v dôsledku migračnej krízy. Po stretnutí s českým premiérom Andrejom Babišom a rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom v rámci Slavkovského formátu (S3) to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO).

„Situáciu v Afganistane nepodceňujeme a budeme spolupracovať s regiónom, ktorý má ambíciu chrániť hranice pred nelegálnou migráciou a aj to aktuálne robí,“ povedal Heger. Dodal, že S3 podporuje aj zintenzívnenie finančnej podpory pre Turecko a ďalšie relevantné krajiny.

Slovenský premiér so svojimi kolegami na zámku v českej Lednici diskutoval aj o pandémii koronavírusu a jej vývoji a priebehu očkovania v jednotlivých krajinách. „Spoločne sme vyzvali ľudí, aby sa dali očkovať, pretože aj od toho závisí, ako bude vyzerať reštart hospodárstva Európskej únie zasiahnutej koronakrízou,“ uzavrel Heger.

Viac k témam: nelegálna migrácia, utečenci z Afganistanu
Zdroj: Webnoviny.sk – Situáciu v Afganistane netreba podceňovať, Slovensko ani Česko ďalšiu migračnú krízu nechcú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *