Home / EKONOMIKA / Počet konkurzov a reštrukturalizácií išiel v auguste nahor, najhoršie dopadol Bratislavský kraj

Počet konkurzov a reštrukturalizácií išiel v auguste nahor, najhoršie dopadol Bratislavský kraj

3.9.2021 (Webnoviny.sk) – V auguste bolo na Slovensku vyhlásených 31 konkurzov na majetok podnikateľských subjektov a povolené dve reštrukturalizácie.

Ako vyplýva z údajov spoločnosti CRIF SK, v porovnaní s júlom vzrástol počet konkurzov o takmer 35 percent a medziročne o viac ako 180 percent. Počet konkurzov sa zároveň v auguste vyrovnal maximu spred 21 mesiacov.

Polovica spoločností bez zamestnancov

„V minulom mesiaci sa medzi spoločnosťami, na majetok ktorých bol vyhlásený konkurz, vyskytli aj tri firmy, ktoré využívali inštitút dočasnej ochrany. Zároveň 178 konkurzov vyhlásených v prvých ôsmich mesiacoch tohto roka už prekročilo počet konkurzov vyhlásených za celý minulý rok. Tých bolo 167,” uviedla hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.

Z hľadiska právnych foriem dlžníkov boli v auguste všetky konkurzy vyhlásené na majetok právnických osôb, viac ako polovicu predstavujú spoločnosti bez zamestnancov. Najviac konkurzov bolo vyhlásených v sekcii veľkoobchod a maloobchod a oprava motorových vozidiel a motocyklov.

Dominoval Bratislavský kraj

Regionálne dominoval Bratislavský kraj. Najväčším zamestnávateľom, na majetok ktorého bol v uvedenom období vyhlásený konkurz, bola spoločnosť Chemstroj, s.r.o., ktorá sa zaoberala opravou strojov.

CRIF – Slovak Credit Bureau zabezpečuje na Slovensku prevádzku slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, respektíve leasingové a splátkové spoločnosti overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky. Spoločnosť vznikla v máji 2004, jej jediným akcionárom je medzinárodná skupina CRIF.

Viac k témam: dlžníci, konkurzy, majetok podnikateľských subjektov
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet konkurzov a reštrukturalizácií išiel v auguste nahor, najhoršie dopadol Bratislavský kraj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pochybili štyria úradníci, hovorí Krajniak o poslaných miliónoch eur zo štátnej pomoci schránkam

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak neplánuje podať demisiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *