Home / SVET / Azerbajdžan reaguje na výrazný nárast infikovaných, do nákupných centier pustia len očkovaných

Azerbajdžan reaguje na výrazný nárast infikovaných, do nákupných centier pustia len očkovaných

2.9.2021 (Webnoviny.sk) – Od stredy 1. septembra dochádza v Azerbajdžane k sprísňovaniu podmienok vstupu do interiérov. Do nákupných centier a stravovacích zariadení budú môcť napríklad vstúpiť len tí, ktorí dostali aspoň jednu dávku očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

V Azerbajdžane výrazne narastá počet infikovaných osôb, denne pribúda viac ako tritisíc nových prípadov nákazy. Do krajiny je pritom vstup stále možný aj pre Slovákov, podmienkou je predloženie COVID pasu, ktorý potvrdzuje zaočkovanie voči ochoreniu COVID-19. „Letecké spoločnosti aj naďalej vyžadujú od každého cestujúceho pred odletom do Azerbajdžanu potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu, ktorý nie je starší ako 72 hodín,“ uvádza rezort diplomacie.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Baku vyzýva slovenských občanov, aby sa vyhýbali miestam so zvýšenou koncentráciou ľudí a dodržiavali hygienické opatrenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Azerbajdžan reaguje na výrazný nárast infikovaných, do nákupných centier pustia len očkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Ukrajincov verí, že konečným cieľom Ruska je genocída obyvateľstva alebo snaha zničiť ukrajinský národ

O týchto tvrdeniach je presvedčených šesťdesiat percent Ukrajincov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *