nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Heger: Keď sa občania a štátne orgány budú správať tak, ako to požaduje ústava, budeme žiť v krajine, kde vládne zákon

Heger: Keď sa občania a štátne orgány budú správať tak, ako to požaduje ústava, budeme žiť v krajine, kde vládne zákon

1.9.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) cíti silný záväzok každodennou prácou napĺňať hodnoty Ústavy SR a rozhodnutia vlády podriaďovať jej pravidlám. Uviedol to vo svojom príhovore pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ústavy SR.

Naďalej plánuje obrusovať hrany na politickej scéne a posilňovať ducha spolupráce v slovenskej spoločnosti. Dodal, že sa nebojí diskusie ani polemiky, pretože riešenia sa zrodia z rozhovoru.

Otvorené srdcia aj hlavy

Má však obavy, že plodnú diskusiu a vecnú polemiku sa zo života snaží vytlačiť nenávisť, neochota sa vzájomne počúvať, zlomyseľnosť, ale aj účelová manipulácia s faktami.

Občanov vyzval, aby to nedovolili a mali stále otvorené srdcia aj hlavy, počúvali a rešpektovali sa navzájom. Nemali by byť na seba zlí a povýšení.

Heger Ústavu SR považuje za korunu slovenského práva. Priblížil, že ústava hovorí o hodnotách Slovenska a určuje pravidlá v spoločnosti.

Bez spolupráce neprežijeme

„Keď sa občania a štátne orgány budú správať tak, ako to požaduje ústava, budeme žiť v slobodnej, spravodlivej krajine, kde vládne zákon. Budeme žiť v krajine, kde zároveň prevláda duch tolerancie a spolupráce. Žiadna spoločnosť nemôže prežiť bez spolupráce,“ konštatoval.

Podľa neho v rozhádanej, rozdelenej a nespolupracujúcej spoločnosti nemôžu byť ľudia šťastní. Myslí si, že ľudia na Slovensku chcú žiť spokojný život v štáte, ktorý funguje.

Zdôvodnil, že aj preto bol založený tento štát, a preto sa prijala Ústava SR, ktorá má dnes 29 rokov.

Viac k témam: Deň Ústavy SR, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Keď sa občania a štátne orgány budú správať tak, ako to požaduje ústava, budeme žiť v krajine, kde vládne zákon © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *