Home / SLOVENSKO / Čaputovú prekvapilo zrušenie obvinenia voči Pčolinskému, od prokuratúry očakáva objasnenie jeho prepustenia

Čaputovú prekvapilo zrušenie obvinenia voči Pčolinskému, od prokuratúry očakáva objasnenie jeho prepustenia

31.8.2021 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová očakáva, že Generálna prokuratúra SR (GP SR) objasní skutočnosti, na základe ktorých prepustili bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského na slobodu. Stanovisko prezidentky poskytol v tlačovej správe jej hovorca Martin Strižinec.

„Zrušenie obvinenia bývalého riaditeľa SIS námestníkom generálneho prokurátora je prekvapujúce o to viac, že len minulý týždeň senát Najvyššieho súdu SR, a pred tým ďalšie dva jeho senáty, nevideli dôvody na zrušenie väzby, a teda potvrdili dôvodnosť trestného stíhania,“ uviedla hlava štátu.

Generálna prokuratúra SR v utorok zrušila obe obvinenia voči Vladimírovi Pčolinskému. O jeho prepustení na slobodu dnes informoval spravodajský portál aktuality.sk, Generálna prokuratúra SR túto informáciu potvrdila.

Viac k témam: prepustenie na slobodu, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputovú prekvapilo zrušenie obvinenia voči Pčolinskému, od prokuratúry očakáva objasnenie jeho prepustenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ján Gandžala sa stal novým členom súdnej rady, ďalšiu členku vymenovala prezidentka

Predseda súdnej rady Ján Mazák vyhlásil voľbu jedného člena súdnej rady sudcami v stredoslovenskom volebnom obvode 30. septembra 2021 po tom, čo sa funkcie členky súdnej rady vzdala Lenka Praženková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *