Home / šport / Ostatné športy / Laczkó prežil v dvadsiatke autonehodu, teraz si na paralympiáde zlepšil osobné maximum v hode diskom

Laczkó prežil v dvadsiatke autonehodu, teraz si na paralympiáde zlepšil osobné maximum v hode diskom

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Úvodná súťaž paraatlétov na PH 2020 v Tokiu so slovenským zastúpením jej aktérovi medailu nepriniesla. Dušan Laczkó dosiahol v hode diskom v piatej sérii 41,37 m, ale výrazne zlepšené kariérne maximum mu stačilo iba na piate miesto.

Zo zlatej medaily sa tešil Brazílčan Claudiney Batista dos Santos s paralympijskom rekorde 45,59 m. Kompletná osmička účastníkov v kategórii sediacich F56 prekonala nejaký druh rekordu.

Na ME získal striebro

Dušan Laczkó prežil v dvadsiatke autonehodu s trvalými následkami. Zlomenina stavca s porušením miechy ho nadlho uväznila na vozík. Dnes dokáže chodiť po svojich s pomocou dvoch paličiek, no v súťaži musí byť pripútaní k vozíku podobne ako jeho súperi.

Viac o téme: Paralympiáda v Tokiu

Napriek tomu dokáže aj bez diskárskej otočky v kruhu, len švihom a silou poslať disk za 40 m hranicu. Začiatkom júna na ME v poľskom meste Bydgoszcz mu stačilo na striebro 39,82 m, teraz v Tokiu dosiahol o jeden a pol metra viac a skončil bez medaily.

Druhý pokus mu neuznali

Už pri prvom pokuse si zlepšil osobný rekord z ME o meter na 40,91 m. Druhý mu rozhodcovia neuznali, v treťom hodil jediný raz pod 40 m.

„Osobný rekord z úvodu ma potešil, Vedel som, že mám na neho natrénované. Škoda neplatného druhého pokusu,“ povzdychol si Laczkó na webe SPV.

V spaľujúcom teple sa ešte vyburcoval ku krásnej sérii: 40,75 – 41,37 – 40,63. V tej chvíli svietila za jeho menom trojka. Lenže medaila mu nebola súdená. Ešte ďalší dvaja diskári, ktorí štartovali za ním, ho vytlačili z medailovej pozície.

Viac k témam: LPH Letné paralympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Laczkó prežil v dvadsiatke autonehodu, teraz si na paralympiáde zlepšil osobné maximum v hode diskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Svetový pohár v lyžovaní čakajú veľké zmeny, pomôcť by s tým mal aj bývalý šéf formuly 1 Ecclestone

Bernie Ecclestone vlastní chatu aj hotel vo švajčiarskom Gstaade a roky tam podporuje miestne lyžiarske kluby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *