Home / SVET / Letisku v Kábule hrozí teroristický útok, občania čakajúci na evakuáciu by mali čím skôr opustiť oblasť

Letisku v Kábule hrozí teroristický útok, občania čakajúci na evakuáciu by mali čím skôr opustiť oblasť

26.8.2021 (Webnoviny.sk) – Viaceré krajiny vydali varovanie pred vysokým rizikom teroristického útoku na letisku v afganskom Kábule a upozornili svojich občanov, aby tam necestovali. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Varovania vydali Austrália, Spojené štáty aj Veľká Británia a ľuďom, ktorí už boli pred letiskom odporúčali, aby oblasť okamžite opustili. Ani jedna z krajín však neposkytla bližšie informácie o situácii.

Z Kábulu, ktorý pred desiatimi dňami padol do rúk Talibanu, už letecky evakuovali viac ako 82-tisíc ľudí a ďalšie tisícky ešte stále čakajú na letisku i pred ním.

Krajiny sa snažia svojich ľudí z Afganistanu evakuovať do 31. augusta. Taliban je proti predĺženiu tohto termínu, no zároveň prisľúbil, že povolí cudzincom i Afgancom odísť z krajiny aj neskôr.

Viac k témam: letisko, Taliban, teroristický útok, utečenci z Afganistanu, varovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Letisku v Kábule hrozí teroristický útok, občania čakajúci na evakuáciu by mali čím skôr opustiť oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cenu Václava Havla za ľudské práva získala uväznená Bieloruska Maryja Kalesnikavová, ocenenie prevzala jej sestra

Cenu, ktorá vyzdvihuje mimoriadny počin v oblasti ochrany ľudských práv v Európe i mimo nej, udelili počas jesenného plenárneho zasadnutia Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *