Home / SLOVENSKO / Koalícii hrozí opäť dusno, rozkol môžu spôsobiť utečenci z Afganistanu aj odvolávanie Mikulca

Koalícii hrozí opäť dusno, rozkol môžu spôsobiť utečenci z Afganistanu aj odvolávanie Mikulca

24.8.2021 (Webnoviny.sk) – Koaličnú radu k odvolávaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) aj afganským utečencom presunuli. Informáciu priniesol spravodajský portál noviny.sk. Rokovanie koaličnej rady by sa v náhradnom termíne mohlo uskutočniť ešte tento týždeň.

Podľa informácií spomínaného portálu však táto téma môže znamenať ďalší rozkol medzi koaličnými stranami. Okrem spornej otázky v súvislosti s odvolávaním Mikulca, s ktorým má dlhší čas problém hnutie Sme rodina, sa totiž strany rozchádzajú aj v názoroch na prijímanie utečencov z Afganistanu.

Proti prijímaniu utečencov sa vyjadril líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík. Podobný postoj má aj predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý chce prijímanie utečencov v prípade schválenia vetovať.

Postoj hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) je zatiaľ nejasný. Poslanec Andrej Stančík (OĽaNO) sa však vyjadril, že Slovensko by ľuďom utekajúcim pred Talibanom malo pomôcť. K pomoci utečencom sa prikláňa aj strana Za ľudí. „Môj názor je, že ľuďom treba pomáhať a nejde o ich počet. V tomto prípade je to totiž o pomoci,“ povedal pre uvedený spravodajský portál poslanec parlamentu Vladimír Ledecký (Za ľudí).

Viac k témam: koaličná rada, minister vnútra SR, utečenci z Afganistanu
Zdroj: Webnoviny.sk – Koalícii hrozí opäť dusno, rozkol môžu spôsobiť utečenci z Afganistanu aj odvolávanie Mikulca © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mestský úrad v Levoči už reguluje osobné návštevy, okres bude zaradený medzi čierne

Nové pravidlá vstupu do budovy platia až do odvolania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *