nedeľa , 19 septembra 2021
Home / EKONOMIKA / Do očkovacej lotérie je prihlásených skoro milión ľudí, takmer pätina je staršia než 65 rokov

Do očkovacej lotérie je prihlásených skoro milión ľudí, takmer pätina je staršia než 65 rokov

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Vyše 19 percent z prihlásených do očkovacej prémie sú seniori starší ako 65 rokov. Informuje o tom v tlačovej správe Ministerstvo financií SR. Za posledný týždeň tvorila táto veková skupina dokonca najvyšší podiel spomedzi všetkých registrácií.

„Počas uplynulého týždňa sa do očkovacej prémie prihlásilo dokopy 50-tisíc ľudí z tejto vekovej kategórie. Napríklad v sobotu 21. augusta bola až štvrtina zo všetkých registrovaných práve vo veku nad 65 rokov,” uvádza rezort financií.

Za 23 dní, odkedy je spustená registrácia do žrebovania o očkovaciu prémiu, sa do nej prihlásilo už takmer 950-tisíc zaočkovaných.

Ministerstvo financií eviduje najviac registrácií v Bratislavskom kraji (152 000 ľudí), nasleduje Prešovský kraj (140 000 ľudí).

Viac k témam: očkovacia lotéria
Zdroj: Webnoviny.sk – Do očkovacej lotérie je prihlásených skoro milión ľudí, takmer pätina je staršia než 65 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prihlasujete sa do elektronických služieb Sociálnej poisťovne Grid kartou? Radšej si aktivujte nový prístup

Všetci klienti sa po novom budú prihlasovať pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie alebo s elektronickým občianskym preukazom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *