nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Chodec na Spiši neprežil zrážku s autom, po náraze ho odhodilo aj s bicyklom do priekopy (foto)

Chodec na Spiši neprežil zrážku s autom, po náraze ho odhodilo aj s bicyklom do priekopy (foto)

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Pri dopravnej nehode v okrese Spišská Nová Ves prišiel v nedeľu o život chodec. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Vodič predchádzal vozidlo

Podľa doterajších zistení polície 32-ročný vodič viedol osobné vozidlo značky Škoda Scala v smere od obce Odorín na Spišskú Novú Ves.

Vodič predchádzal vozidlo idúce pred ním tam, kde je to zakázané vodorovným aj zvislým dopravným značením a keď bol v protismernej časti cesty, tak prednou ľavou časťou narazil do 60-ročného chodca, ktorý tlačil bicykel v smere na obec Odorín.

Okolnosti nehody vyšetrujú

Po náraze chodca s bicyklom odhodilo do priekopy. Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia nezlučiteľné si životom. Vodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. To, či chodec požil alkoholické nápoje, budú zisťovať pri pitve.

Polícia miesto udalosti zadokumentovala a vec si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi, ktorý už začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Bližšie okolnosti a presná príčina dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Viac k témam: chodec, dopravná nehoda, tragická dopravná nehoda, zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Chodec na Spiši neprežil zrážku s autom, po náraze ho odhodilo aj s bicyklom do priekopy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *