nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Ministerstvo vnútra zabezpečilo pre hasičov dezinfekciu za vyše 100-tisíc eur

Ministerstvo vnútra zabezpečilo pre hasičov dezinfekciu za vyše 100-tisíc eur

22.8.2021 (Webnoviny.sk) – Špeciálne dezinfekčné prostriedky pre potreby Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vyšli ministerstvo vnútra na 108 777 eur s DPH. Ako ďalej vyplýva zo zmluvy zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, prostriedky majú byť využívané na dezinfekciu a dekontamináciu osôb, drobných predmetov, rôznych plôch a povrchov, ktoré môžu byť potenciálne kontaminované chemickými, biologickými a prípadne inými nebezpečnými látkami.

Prostriedky má rezortu dodať spoločnosť Perfect Distribution a.s. z Českej republiky. Uskladnené majú byť v priestoroch Centrálneho skladu Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

„Dezinfekčné prostriedky sú určené pre dezinfekciu a dekontamináciu osôb, drobných predmetov, rôznych plôch a povrchov sanitných a iných logistických prepravných prostriedkov, verejných priestorov, priestranstiev, budov a zariadení v závislosti od aktuálnej potreby a nariadení pre príslušníkov Hasičského a záchranného zboru,” uvádza rezort vnútra.

Konkrétne má ministerstvo dostať 4 800 litrov prostriedku určeného na ruky a pokožku, 4 800 litrov prostriedku určeného na drobné predmety a malé plochy, 3 600 litrov prostriedku určeného na plochy, a 2 400 litrov prostriedku na veľké plochy a verejné priestranstvá.

Viac k témam: dezinfekcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra zabezpečilo pre hasičov dezinfekciu za vyše 100-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *