Home / SLOVENSKO / Heger a Kollár sa zúčastnili pietnej spomienky na obete okupácie pri Univerzite Komenského (foto)

Heger a Kollár sa zúčastnili pietnej spomienky na obete okupácie pri Univerzite Komenského (foto)

21.8.2021 (Webnoviny.sk) – Dnešný pamätný deň ľudí učí, že aj napriek porážkam sa oplatí za slobodu bojovať. Zdôraznil to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) na sociálnej sieti v súvislosti s dnešným 53. výročím invázie vojsk Varšavskej zmluvy do Československa.

Predseda vlády SR Eduard Heger a predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) sa v sobotu zúčastnili na pietnej spomienke na obete okupácie pri pamätnej tabuli na budove Univerzity Komenského v Bratislave.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pietna spomienka na obete okupácie Československa (fotografie)

„Dnes si na tomto pamätnom mieste, kde vyhasli ľudské životy, túto smutnú udalosť pripomíname a vzdávame česť obetiam okupácie Československa. Tento deň má veľký význam pre identitu nás všetkých. Nielen tých, čo si to pamätajú, ale aj tých, ktorí v tom čase neboli na svete. Vďaka ľuďom, ktorí sa nenechali zlomiť inváziou, nepodľahli tlaku normalizácie, nevzdali sa myšlienky slobody a niesli ju ďalej, sme sa dočkali slobody v roku 1989,“ zdôraznil Heger. Premiér pripomenul, že sloboda potrebuje na svoj rozvoj spravodlivých, obetavých a čestných ľudí.

“Som presvedčený, že občania Slovenskej republiky by si mali pripomínať nielen túto udalosť, ale aj všetky udalosti, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnili cestu k našej súčasnosti,” dodal v závere predseda parlamentu Kollár.

Viac k témam: okupácia Československa, sovietska okupácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger a Kollár sa zúčastnili pietnej spomienky na obete okupácie pri Univerzite Komenského (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prokurátor žiada zatykač na bývalého šéfa operatívy NAKA Kaľavského

Ján Kaľavský vystupuje aj ako svedok v kauze štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *