sobota , 25 septembra 2021
Home / SVET / Putin ostro skritizoval pôsobenie Američanov v Afganistane, ich konanie označil za nezodpovedné

Putin ostro skritizoval pôsobenie Američanov v Afganistane, ich konanie označil za nezodpovedné

21.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin ostro skritizoval Spojené štáty a ich spojencov v súvislosti s pôsobením v Afganistane. Šéf Kremľa uviedol, že rýchly postup Talibanu a prevzatie moci nad Afganistanom dokazuje zbytočnosť západného úsilia presadzovať vlastnú víziu demokracie.

„Je potrebné zastaviť nezodpovedné úsilie USA presadzovať svoje vlastné hodnoty na ostatných a pokúšať sa vybudovať demokraciu v iných krajinách bez ohľadu na historické, etnické a náboženské problémy a pri úplnom ignorovaní tradícií iných ľudí,“ povedal Putin po piatkovom stretnutí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou.

Putin skonštatoval, že Rusi dobre poznajú Afganistan a sú presvedčení o tom, že je „kontraproduktívne pokúšať sa presadzovať formy vlády a spoločenského života“, ktoré sú tejto krajine cudzie.

Táto poznámka bola zjavným odkazom na 10-ročnú sovietsku intervenciu v Afganistane, ktorá sa skončila stiahnutím vojsk ZSSR v roku 1989.

Putin vzal na vedomie sľub Talibanu zachovať verejný poriadok, chrániť civilistov a zahraničné diplomatické misie. Nehovoril o šíriacich sa správach týkajúcich sa zverstiev tohto hnutia, ktorých sa dopúšťa v dôsledku prevzatia moci.

Viac k témam: kritika, Taliban, vojaci v Afganistane
Zdroj: Webnoviny.sk – Putin ostro skritizoval pôsobenie Američanov v Afganistane, ich konanie označil za nezodpovedné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunisti

Ruskí komunisti spochybňujú výsledky on-line hlasovania, prostredníctvom ktorého v Moskve využili svoje volebné právo asi dva milióny ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *