sobota , 25 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Sieť domácich potravín FRESH Plus spúšťa zálohovanie so svojím prvým recyklomatom ešte predtým, ako je to povinné

Sieť domácich potravín FRESH Plus spúšťa zálohovanie so svojím prvým recyklomatom ešte predtým, ako je to povinné

20.8.2021 (Webnoviny.sk) – Najväčší domáci veľkoobchod na Slovensku spúšťa zálohovanie jednorazových obalov v predstihu. Zákazníci už dnes využívajú prvý recyklomat, ktorý dodala spoločnosť TOMRA.

Spoločnosť Labaš s.r.o., najväčší domáci veľkoobchod s potravinami na Slovensku, predstavuje novinku v podobe recyklačných automatov. Tie do prevádzok maloobchodných potravín FRESH Plus dodala spoločnosť TOMRA Collection Slovensko.

“V našich predajniach FRESH Plus dbáme na to, aby sme používali najmodernejšie a najekologickejšie zariadenia. Preto sme radi, že prvým skúšobným recyklomatom dávame zákazníkom šancu, dať koniec pohodeným nápojovým obalom už dnes. Uvedomujeme si, že aj my sme zodpovední, v akom prostredí žijeme dnes a v akom prostredí budú žiť naše deti,” vraví marketingový riaditeľ Miroslav Labaš ml. zo spoločnosti Labaš s.r.o.

Prvou prevádzkou, kde sa recyklomat objavil, sa stal FRESH Plus na Moldavskej ceste v Košiciach. “Plánom našej spoločnosti je osadiť recyklomaty na zber PET fliaš a plechoviek od preferovaného partnera TOMRA. Navyše, recyklomaty budú štandardom pri každej novootvorenej predajni,” upresňuje Miroslav Labaš ml.

TOMRA vďaka spolupráci s Labaš s.r.o. opäť rozširuje pole svojho pôsobenia na Slovensku a recyklomaty prináša aj do domácich potravín. “Sme veľmi radi, že zákazníci po celom Slovensku sa budú môcť spoľahnúť na naše recyklomaty aj v prevádzkach FRESH Plus. Je zároveň úctyhodné, že náš partner spúšťa zber obalov a prevádzku prvého recyklomatu ešte pred zákonom stanoveným termínom, teda pred začiatkom budúceho roka,” vraví Juraj Otta, komerčný riaditeľ  TOMRA Collection Solutions.

Informačný servis

Viac k témam: FRESH Plus, potraviny, PR, recyklomat, recyklovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sieť domácich potravín FRESH Plus spúšťa zálohovanie so svojím prvým recyklomatom ešte predtým, ako je to povinné © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov Smer sa môže ďalej približovať k Hlasu, Pellegrini je menej viditeľný a chýba mu téma

Robert Fico potrebuje byť vo vláde, lebo možno bojuje aj o osobnú existenciu, hovorí politológ Koziak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *