nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / V Nitre sa po prázdninách rozbehne čistenie verejných priestorov

V Nitre sa po prázdninách rozbehne čistenie verejných priestorov

20.8.2021 (Webnoviny.sk) – V programe “Kärcher – upracme si spolu” sa spojili občianski aktivisti, mesto aj firma.

Vďaka spolupráci mesta Nitra, Nitrianskej komunitnej nadácie, spoločnosti Kärcher a dobrovoľníkov z viacerých občianskych iniciatív odštartovali koncom leta práce v grantovom programe “Kärcher – upracme si spolu.” V rámci prvého ročníka grantového programu bolo podporených 5 verejnoprospešných projektov, ktoré sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu verejných priestorov.

Medzi podporenými organizáciami sú občianske združenia Šport Osveta Kultúra a STORM, zástupcovia občanov z iniciatívy Na Hájoch nám záleží a Oprava a vyčistenie Multifunkčného ihriska Nitra-Kynek a Občianske združenie Pre Dražovce.

Práve v Dražovciach sa už v auguste začali prvé aktivity. Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci firmy Kärcher, ktorá zdarma pomôže vyčistiť  verejný priestor prostredníctvom profesionálnej techniky.

“Pilotný ročník “Kärcher – upracme si spolu” sa z nášho pohľadu stretol s veľmi zaujímavou odozvou obyvateľov Nitry. Dostali sme viacero zaujímavých projektov, z ktorých je cítiť, že obyvateľom Nitry na svojom okolí záleží. Osobitne si vážime, že v hodnotiacom procese sme mohli zohľadniť aj potreby vedenia mesta, ktoré je partnerom celého projektu. Už teraz sa tešíme na čisté priestory, za ktorými budú stáť naše profesionálne čistiace postupy a technológie, rovnako ako ľudia z jednotlivých komunít. Spoločnosť Kärcher je celosvetový líder v oblasti čistiacich riešení. Naše technológie našli svoje využitie pri čistení významných pamiatok svetového kultúrneho dedičstva aj pri bežnej údržbe miest, ktoré majú ľudia radi a kde trávia voľný čas. Je dobré, že sa k týmto miestam do konca roka pridá aj pätica verejných priestorov v Nitre.

Sme tiež veľmi radi, že sme v Nitrianskej komunitnej nadácii našli partnera, ktorý má dôveru obyvateľov mesta a prostredníctvom ktorého sa nám podarilo identifikovať naozaj zaujímavé projekty. Verím, že sa  naša spolupráca v Nitre stane tradíciou. Radi tiež ponúkneme podobnú spoluprácu ďalším slovenským mestám a krajom”, hovorí Andrej Árendáš, konateľ spoločnosti KÄRCHER Slovakia.

Všetky projekty, ktoré získali podporu Kärcher nájdete na https://nkn.sk/images/dokumenty/anotacie-podporenych-projektov/anotacie-karcher-2021.pdf

Informačný servis

Viac k témam: Kärcher, Kärcher – upracme si spolu, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nitre sa po prázdninách rozbehne čistenie verejných priestorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *