Home / SVET / Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd

Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd

19.8.2021 (Webnoviny.sk) – V meste Trier na západe Nemecka sa postavil pred súd 51-ročný muž, ktorý tam vlani svojím automobilom spôsobil smrť piatich ľudí. Obyvateľ mesta, ktorého úrady identifikujú ako Bernarda W., čelí piatim obvineniam z vraždy a ďalším 18 z pokusu o usmrtenie.

Podľa obžaloby vodič začiatkom decembra úmyselne vnikol do pešej zóny, kde svojím SUV vrážal do okoloidúcich. Päť ľudí zomrelo a ďalších 18 utrpelo zranenia. Vyšetrovatelia tvrdia, že pred útokom konzumoval alkoholické nápoje. Medzi obeťami bol aj 45-ročný muž a jeho deväťtýždňové dieťa.

Obžalovaný chcel usmrtiť čo najviac ľudí, uviedol podľa agentúry DPA prokurátor Eric Samel. V úvodnej časti procesu podľa agentúry odmietol vypovedať. Rozsudok sa očakáva budúci rok.

Viac k témam: súd, útok autom, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž, ktorý v Nemecku úmyselne zabil autom viacerých ľudí, sa postavil pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cenu Václava Havla za ľudské práva získala uväznená Bieloruska Maryja Kalesnikavová, ocenenie prevzala jej sestra

Cenu, ktorá vyzdvihuje mimoriadny počin v oblasti ochrany ľudských práv v Európe i mimo nej, udelili počas jesenného plenárneho zasadnutia Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *