Home / KULTÚRA / Zomrel starosta Bernolákova Richard Červienka, prehral svoj boj s chorobou

Zomrel starosta Bernolákova Richard Červienka, prehral svoj boj s chorobou

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Starosta obce Bernolákovo v Seneckom okrese Richard Červienka v utorok ráno prehral svoj boj s chorobou a zomrel vo veku 42 rokov. Informuje o tom obec na svojej webovej stránke. K úmrtiu sa vyjadril aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

„Dnes (pozn. redakcie 17. augusta) prehral svoj boj s chorobou len 42-ročný Rišo Červienka, starosta Bernolákova. Bol výraznou postavou komunálnej politiky v kraji, keďže starostoval druhej najväčšej obci na Slovensku,“ uviedol Droba.

Predseda BSK podotkol, že hoci bol pôvodom z Buzitky, získal si dôveru aj staročeklísanov, aj tých, ktorí sa do Bernolákova prisťahovali. „Výborne sme spolupracovali. Pre obec toho robil veľa, namiesto problémov sa vždy sústredil na riešenia a jeho dobrá nálada a radosť z práce boli inšpiráciou aj pre mňa,“ uzavrel Droba.

Richard Červienka sa narodil 31. januára 1979 v Lučenci. V Bernolákove v roku 2011 založil občianske združenie K Veci, starostom sa stal v roku 2014. V minulosti bol aj poslancom Zastupiteľstva BSK.

Viac k témam: starosta, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel starosta Bernolákova Richard Červienka, prehral svoj boj s chorobou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vo veku 101 rokov zomrel Hubert Germain, bol vyznamenaným bojovníkom odboja

Germain bol posledný žijúci nositeľ Radu oslobodenia, ktorý dostal za účasť na protinacistickom odboji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *