Home / SVET / Slovenskí hasiči chránia v gréckej Avgarii dôležité objekty, pri hasení im pomohol aj krátky dážď (video+foto)

Slovenskí hasiči chránia v gréckej Avgarii dôležité objekty, pri hasení im pomohol aj krátky dážď (video+foto)

12.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí hasiči bojujúci s požiarmi v Grécku vo štvrtok hasia lokálne ohniská a chránia dôležité objekty v meste Avgaria. Ako informoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti, situácia v oblasti je momentálne stabilizovaná, k čomu prispel aj krátky dážď na ostrove.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle lesné požiare v Grécku (fotografie)

Minister ďalej priblížil, že slovenskí hasiči sa v stredu popoludní presťahovali z miestnej telocvične na severe ostrova Evia, ktorá im poskytovala dočasné útočisko na dve noci. Ako svoje nové zázemie si zvolili lokalitu Oreoi, ktorá sa nachádza približne 11 kilometrov od pôvodného miesta.

„K rozhodnutiu dospeli z dôvodu zefektívnenia pripravenosti na výjazdovú činnosť, keďže z telocvične museli k zaparkovanej hasičskej technike dochádzať. Už dnešnú noc strávili v tábore, ktorý presťahovali a postavili za menej ako päť hodín,“ ozrejmil Mikulec s tým, že tábor je úplne sebestačný a poskytuje im bezpečné zázemie, elektrickú energiu, toalety či sprchy.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hasiči chránia v gréckej Avgarii dôležité objekty, pri hasení im pomohol aj krátky dážď (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zemetrasenie udrelo na indonézskom ostrove Bali, ničilo domy a vyžiadalo si ľudské obete

Epicentrum zemetrasenia s magnitúdom 4,8 sa nachádzalo 62 kilometrov severovýchodne od prístavného mesta Singaraja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *