sobota , 25 septembra 2021
Home / SVET / Lesné požiare v Alžírsku si vyžiadali desiatky mŕtvych, premiér vidí za ich vznikom podpaľačstvo (video)

Lesné požiare v Alžírsku si vyžiadali desiatky mŕtvych, premiér vidí za ich vznikom podpaľačstvo (video)

11.8.2021 (Webnoviny.sk) – Lesné požiare v Alžírsku zanechali najmenej 42 mŕtvych. Medzi nimi je 17 civilistov a aj 25 vojakov, ktorí podľa prezidenta Abdala Madžída Tabbúna zachránili 100 ľudí od ohňa v dvoch oblastiach regiónu Kabýlia.

Nemajú hasičské lietadlá

Jedenásť ďalších vojakov utrpelo popáleniny, štyria z nich vážne, informovalo ministerstvo obrany. Podrobnosti, ktoré by vysvetlili vysoký počet obetí z radov ozbrojených síl, zatiaľ nie sú známe.

Hornatá Kabýlia, ktorá sa nachádza 100 kilometrov východne od hlavného mesta Alžír, je posiata ťažko dostupnými dedinami a v dôsledku rastúcich teplôt má obmedzenú vodu. Niektorí dedinčania pred ohňom utiekli, ďalší sa ho snažili svojpomocne uhasiť. V regióne nemajú žiadne hasičské lietadlá.

Za požiarmi je zrejme podpaľačstvo

Alžírsky premiér v štátnej televízii informoval, že prvotné správy bezpečnostných služieb ukazujú vysokú synchronizáciu požiarov v Kabýlii a dodal, že vedú k podozreniu, že to boli trestné činy. Podobne sa vyjadril aj minister vnútra, ktorý tiež požiare pripísal podpaľačstvu. Úrady však zatiaľ neoznámili žiadne zatknutia.

V Kabýlii a na iných miestach v Alžírsku v pondelok vypukli desiatky požiarov a úrady vyslali armádu, aby pomohla obyvateľom hasiť a evakuovať ich. Úrad civilnej ochrany do pondelkovej noci narátal 41 požiarov v 18 regiónoch. Dvadsaťjeden z nich horelo v okolí Tizi Ouzou – hlavného mesta Kabýlie.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare, obete
Zdroj: Webnoviny.sk – Lesné požiare v Alžírsku si vyžiadali desiatky mŕtvych, premiér vidí za ich vznikom podpaľačstvo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunisti

Ruskí komunisti spochybňujú výsledky on-line hlasovania, prostredníctvom ktorého v Moskve využili svoje volebné právo asi dva milióny ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *