Home / SVET / Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť

Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť

9.8.2021 (Webnoviny.sk) – Nigérijské bezpečnostné sily pátrajú po Švajčiarovi a jeho nigérijskom kolegovi, ktorých v sobotu uniesli ozbrojenci na juhozápade krajiny. Ako uviedol hovorca štátnej polície Ogun Abimbola Oyeyemi, dvoch útočníkov sa podarilo zastreliť, no zvyšní spoločne s rukojemníkmi utiekli.

Švajčiarsky rezort diplomacie v nedeľu uviedol, že o únose vie na základe správ v médiách. Veľvyslanectvo Švajčiarska v Nigérii však udržiava kontakt s tamojšími úradmi, aby o únose získalo čo najviac informácií.

V Nigérii narastá počet unesených osôb, za ktorých ozbrojenci pýtajú výkupné. V priebehu ostatných šiestich mesiacov v krajine uniesli takmer tisíc ľudí. Väčšina z nich boli deti odvlečené zo škôl počas hromadných únosov. Zločinci však v ostatných rokoch pre výkupné unášajú aj cudzincov, zväčša v politicky nestálej oblasti delty rieky Niger bohatej na náleziská ropy.

Viac k témam: únos, výkupné
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojenci uniesli v Nigérii Švajčiara aj s kolegom, polícii sa dvoch útočníkov podarilo zastreliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Naď podpísal Deklaráciu o zámere pristúpenia Slovenska do Inovačného fondu NATO (foto)

Súčasťou inovačného balíka opatrení NATO je aj technologicko-inovačná sieť Diana, má slúžiť na prepojenie štruktúr NATO s civilným sektorom a akademickou sférou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *