Home / SLOVENSKO / Pri poskytovaní pomoci počas katastrof spolupracuje ministerstvo zahraničných vecí s ministerstvom vnútra

Pri poskytovaní pomoci počas katastrof spolupracuje ministerstvo zahraničných vecí s ministerstvom vnútra

7.8.2021 (Webnoviny.sk) – V prípade pomoci Slovenskej republiky pri živelných pohromách v zahraničí sa rezort diplomacie koordinuje s Ministerstvom vnútra SR.

Pomoc zahraničiu má totiž v gescii práve rezort vnútra. Pre agentúru SITA to uviedol komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Monitoring požiadaviek

Rezort diplomacie v prípade pomoci zahraničiu monitoruje požiadavky jednotlivých krajín prostredníctvom systému Koordinačného centra pre reakcie na núdzové situácie Európskej únie.

Rozhodnutie o poskytnutí materiálnej humanitárnej pomoci závisí od konkrétnych požiadaviek, dostupnosti požadovaného materiálu SR, ako aj koordinovanej reakcie s ďalšími krajinami EÚ,“ uvádza rezort diplomacie.

Poskytovanie pomoci

Poskytovanie materiálnej humanitárnej pomoci je koordinované aj s ďalšími rezortmi, najmä s rezortom obrany a zdravotníctva. Na pomoci smerujúcej do zahraničia sa niekedy podieľajú aj slovenské mimovládne organizácie a súkromný sektor.

Rezort diplomacie je koordinačným orgánom, zabezpečuje monitoring situácie v postihnutej krajine a krízových regiónoch a komunikuje s koordinátorom pomoci v prijímajúcej krajine,“ uvádza MZVEZ SR.

Turistické destinácie v ohrození

Turecko, Taliansko a Grécko v posledných dňoch sužujú požiare, ktoré ohrozujú aj populárne turistické destinácie. MZVEZ SR v tejto súvislosti zaznamenalo, že na Veľvyslanectve SR v Ankare došlo k zvýšenému záujmu zo strany turistov o dianie v krajine.

Veľvyslanectvo ich informuje o platných odporúčaniach necestovať či zvážiť nevyhnutnosť cestovania a zdieľa s nimi informácie uvedené na webe a sociálnych sieťach ministerstva,“ uzavrel rezort diplomacie.

Viac k témam: diplomacia, humanitárna katastrofa, humanitárna pomoc, mimovládne organizácie, živelná pohroma
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri poskytovaní pomoci počas katastrof spolupracuje ministerstvo zahraničných vecí s ministerstvom vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini chce byť iný ako Fico. S rovnakou taktikou by u voličov nebol presvedčivý, tvrdí politológ

Politológ Juraj Marušiak však nevie, či bude Pellegrini úspešný so stratégiou byť iný ako Fico. Podľa neho sa zatiaľ javí byť úspešnejší skôr Fico.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *