pondelok , 27 septembra 2021
Home / SVET / Španielski a talianski policajti chytili v Madride počas spoločnej akcie veľkú rybu kalábrijskej mafie

Španielski a talianski policajti chytili v Madride počas spoločnej akcie veľkú rybu kalábrijskej mafie

5.8.2021 (Webnoviny.sk) – Španielska a talianska polícia zadržali jedného z bosov kalábrijskej mafiánskej skupiny ‘ndrangheta. O zadržaní informovali vo štvrtok.

Talianski Carabinieri muža identifikovali ako 60-ročného Domenica Paviglianitiho. Podarilo sa ho zadržať v rámci spoločnej operácie španielskej národnej polície a Carabinierov. Podľa talianskych prokurátorov sa tak stalo v utorok v Madride.

Odsúdený za sériu zločinov

Paviglianiti mal podľa Španielov počas zadržania pri sebe falošné portugalské doklady, šesť mobilných telefónov a šesťtisíc eur v hotovosti.

Polícia predpokladá, že Paviglianiti je hlavou mafiánskeho klanu ‘ndranghety, ktorý nesie jeho meno a operuje po celom svete, pričom jeho základňa je v troch dedinách talianskeho regiónu Kalábria.

Paviglianitiho v januári odsúdili v neprítomnosti za sériu zločinov, vrátane vraždy a kriminálneho spolčovania s cieľom obchodovania s drogami, na 11 rokov, osem mesiacov a 15 dní.

Prepustený pre chybu

Predtým ho v Taliansku za sériu vrážd a ďalšie zločiny z osemdesiatych rokov minulého storočia odsúdili na doživotie, no tento trest mu neskôr znížili na 30 rokov.

V októbri 2019 ho však prepustili pre chybu pri prepočte jeho trestu. Následne ušiel do Španielska, kde údajne žil pod ochranou spriaznených pašerákov drog.

Viac k témam: mafia, organizovaný zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielski a talianski policajti chytili v Madride počas spoločnej akcie veľkú rybu kalábrijskej mafie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ženy budú mať po prvýkrát prevahu v islandskom parlamente, súčasná koalícia sa zrejme udrží pri moci

V parlamentných voľbách sa o zvolenie do parlamentu uchádzalo dovedna 10 strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *