Home / SLOVENSKO / Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste

Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste

3.8.2021 (Webnoviny.sk) – Dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným svedkom Csabom D. by Okresný súd Bratislava III mohol schvaľovať už v stredu 4. augusta. Ako vyplýva z vyjadrenia súdu, ktoré poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, v stredu o 08:00 bude súd rozhodovať o ďalšom trvaní väzby obvineného.

„V prípade, že strany budú súhlasiť so skrátením lehoty na verejné zasadnutie, bude môcť súd následne pristúpiť k rozhodovaniu na verejnom zasadnutí o návrhu na dohodu o vine a treste,“ povedal hovorca.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Z. a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

Po Matejovi Z.a Petrovi P., ktorých sa na rozdiel od Csabu D. nepodarilo zadržať, vyhlásili pátranie. Zadržaného Csabu D. vzal súd v piatok 23. júla do väzby. Neskôr ho dozorový prokurátor vyčlenil na samostatné konanie, takže vo veci ďalších obvinených vystupuje ako svedok.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvineného svedka Dömötöra čaká súd, schvaľovať bude dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Košická mestská polícia zriadila svoje pracovisko v samotnom centre, na Hlavnej ulici bude bližšie k občanom

Na novom vysunutom pracovisku bude sídliť 19 príslušníkov Pohotovostnej ochrannej jednotky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *