Home / šport / Hokej / Mladých slovenských hokejistov čaká prestížny Hlinka Gretzky Cup, v úvode nastúpia proti Američanom

Mladých slovenských hokejistov čaká prestížny Hlinka Gretzky Cup, v úvode nastúpia proti Američanom

1.8.2021 (Webnoviny.sk) – Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov Ivan Feneš pred prestížnym turnajom Hlinka Gretzky Cup 2021 vyradil z kádra brankára Samuela Urbana, obrancov Mateja Tomasa s Leom Eperješim a útočníkov Žigmunda Zölda aj Martina Mišiaka. Na podujatí, ktoré budú hostiť Piešťany a Břeclav, sa predstaví spolu 24 hráčov.

„Rozhodovanie bolo veľmi náročné. Medzi hráčmi, ktorí pokračujú ďalej a ktorí skončili, boli minimálne rozdiely. Chceli sme však vyskladať vyvážený tím, aby v ňom bola útočná i defenzívna sila a tiež hráči použiteľní v presilovkách i oslabeniach. S chlapcami, ktorých sme vyradili, však chceme ďalej pracovať. Verím, že toto nepopulárne rozhodnutie ich namotivuje, aby pracovali ešte lepšie,“ povedal kouč Ivan Feneš podľa webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Bral do úvahy aj sobotňajší prípravný duel proti rovesníkom z Ruska, v ktorom mladí Slováci prehrali vysoko 3:9.

V tíme SR zotrvalo trio brankárov, osem obrancov a trinásť útočníkov. Prvý duel na turnaji odohrajú slovenskí hokejisti už v pondelok od 19.00 h proti Američanom.

Očakávame, že to bude podobný zápas ako s Rusmi, čo znamená, že bude vynikať individuálna vyspelosť hráčov USA. Tento duel však musíme zvládnuť lepšie ako s Rusmi. Hra v stretnutí s nimi síce dve tretiny vyzerala vyrovnane, ale kopili sme množstvo individuálnych chýb a to sa proti Američanom nemôže opakovať,“ dodal Feneš.

Nominácia slovenskej reprezentácie hokejistov do 18 rokov na turnaj Hlinka Gretzky Cup 2021:
Brankári: Rastislav Eliaš, Patrik Jurčák, Ján Korec
Obrancovia: Maxim Štrbák, Marián Moško, Jozef Viliam Kmec, Šimon Nemec, Sebastián Nahálka, Luca Krakovský, Dávid Nátny, Boris Žabka
Útočníci: Juraj Slafkovský, Adam Žlnka, Filip Mešár, Markus Suchý, Alex Šotek, Ondrej Molnár, Jakub Kopecký, Samuel Honzek, Adam Sýkora, Dalibor Dvorský, Peter Repčík, Alex Čiernik, Servác Petrovský

Viac k témam: Hlinka Gretzky Cup, slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladých slovenských hokejistov čaká prestížny Hlinka Gretzky Cup, v úvode nastúpia proti Američanom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záborskému sa v Liberci nedarilo podľa predstáv, s tímom sa rozhodli ukončiť spoluprácu

Na konto si pripísal iba dva presné zásahy, čo zapríčinila i slabá produktivita celého libereckého mužstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *