sobota , 25 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Obvinený Dömötör zostáva naďalej vo väzbe, v kauze stíhaných svedkov bol vyčlenený na samostatné konanie

Obvinený Dömötör zostáva naďalej vo väzbe, v kauze stíhaných svedkov bol vyčlenený na samostatné konanie

29.7.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený Csaba Dömötör bol v kauze stíhaných svedkov v trestných kauzách vyčlenený na samostatné konanie. Vyplýva to z rozhovoru šéfa krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislava Remetu pre televíziu Joj, ktorý zverejnil portál televízie noviny.sk.

„Sú vykonávané ďalšie procesné úkony, najmä v súvislosti s aktuálnym stavom, keď vec obvineného, ktorý momentálne čaká na rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave o jeho sťažnosti proti uzneseniu okresného súdu, ktorý ho vzal do väzby, bolo včera (v stredu, pozn.noviny.sk) vylúčené na samostatné konanie s tým, že bol už v tej vylúčenej trestnej veci vypočutý ako svedok a následne bude stanovený ďalší procesný postup vo vzťahu k naplánovaniu ďalších procesných úkonov,” povedal televízii Remeta.

Šéf krajskej prokuratúry ďalej povedal, že skutočnosť, že osoba obvineného, ktorý je momentálne vo väzbe, bola vylúčená na samostatné konanie, má za následok to, že v pôvodnej trestnej veci bude vystupovať v procesnom postavení svedka. „Avšak v jeho vylúčenej veci je naďalej obvinený, zostáva vo väzbe do rozhodnutia krajského súdu,” povedal.

Zároveň doplnil, že obvinený, ktorý sa pôvodne priznal ako obvinený, sa priznal aj potom, čo jeho vec bola vylúčená na samostatné konanie a bol vypočutý v procesnom postavení svedka. „Vo veci je potrebné vykonať ďalšie procesné úkony, aby bolo možné zamerať ďalší priebeh vyšetrovania,” dodal pre televíziu Remeta.

Viac k témam: kauza Judáš, kauza Očistec, medializované kauzy, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený Dömötör zostáva naďalej vo väzbe, v kauze stíhaných svedkov bol vyčlenený na samostatné konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov Smer sa môže ďalej približovať k Hlasu, Pellegrini je menej viditeľný a chýba mu téma

Robert Fico potrebuje byť vo vláde, lebo možno bojuje aj o osobnú existenciu, hovorí politológ Koziak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *