nedeľa , 19 septembra 2021
Home / šport / Ostatné športy / Letná olympiáda v Tokiu (trap): Zuzana Rehák Štefečeková môže získať prvú medailu pre Slovensko (foto)

Letná olympiáda v Tokiu (trap): Zuzana Rehák Štefečeková môže získať prvú medailu pre Slovensko (foto)

29.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková bola po prvej časti kvalifikácie líderkou súťaže v trape žien na olympijských hrách v Tokiu. Skúsená 37-ročná trapistka trafila v prvý deň dvojdňových kvalifikačných pretekov ako jediná všetkých 75 terčov.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Online prenos (minúta po minúte)

Trap žien pokračuje druhou časťou kvalifikácie vo štvrtok od 2.00 h SELČ záverečnými dvoma položkami. Najlepších šesť strelkýň potom zabojuje o medaily vo finále, ktoré príde na rad v Asaka Shooting Range od 7.30 h SELČ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zuzana Rehák Štefečeková na letnej olympiáde v Tokiu 2020/2021 (fotografie)

Ak Rehák Štefečeková zostane stopercentná až do konca kvalifikácie, prípadne minie jeden výstrel, prekoná kvalifikačný svetový rekord Fínky Satu Mäkelovej-Nummelovej z Acapulca 2019.

Rehák Štefečeková je na svojej tretej olympiáde, z prvých dvoch z Pekingu 2008 a Londýna 2012 si odniesla dve strieborné medaily v trape. Do Ria de Janeiro 2016 sa tiež kvalifikovala, ale právo účasti nevyužila, lebo mala materské povinnosti. Rodáčka z Nitry je aj dvojnásobná majsterka sveta v trape v tímovom mix trape. V mix trape sa ešte predstaví aj na OH 2020.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, športová streľba – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (trap): Zuzana Rehák Štefečeková môže získať prvú medailu pre Slovensko (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fenoglio končí na poste trénera slovenských volejbalistiek, nepredĺžila sa mu zmluva

Marco Fenoglio trénoval Slovenky od roku 2018, tím viedol na dvoch majstrovstvách Európy v rokoch 2019 a 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *