Home / SVET / Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) – Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak.

Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.

Nejasná príčina

Prevádzkovatelia priemyselného parku Chempark v Leverkusene, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, uviedli, že príčina explózie nie je jasná.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámili, že na miesto vyrazili hasiči a dodávkové vozidlá na detekciu znečistenia.

Uzavreté cesty

Denník Kölner Stadt-Anzeiger uviedol, že výbuch nastal vo štvrti Bürrig v Leverkusene v spaľovni odpadov. Denník konštatoval, že niekoľko neďalekých hlavných ciest uzavrela polícia. Zároveň uviedol, že oblak dymu sa pohybuje na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.

Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku.

Viac k témam: chemické závody, explózia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *