sobota , 25 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná

Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná

24.7.2021 (Webnoviny.sk) – Čoraz viac sa črtá, že septembrová návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) vydal tento týždeň rozhodnutie, že podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť účastníkov.

Lengvarský ako vojak už 33 rokov nerozmýšľa

„Stále chcem veriť, že tento nápad podmieňovať účasť na sviatostiach vakcináciou, vyšiel z hlavy len Lengvarského, ktorý sám o sebe hovorí, že ako vojak už 33 rokov nerozmýšľa. Podľa mňa vojaci ostatní rozmýšľali aj za neho,” priblížil Taraba.

Ak má byť toto rozhodnutie myslené ako motivácia, tak nezaradený poslanec sa pre možnosť stretnutia s pápežom očkovať nepôjde. „Ak to má byť myslené ako nátlak, tak k tomu sa radšej nevyjadrujem,” doplnil.

Kotlebovci považujú návrh za nezmyselný

Návrh ministra zdravotníctva považuje za nezmyselný aj opozičná strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

„Z praxe už vieme, že aj zaočkovaní sú šíriteľmi nákazy a rovnako sú ohrození ako neočkovaní. Toto delenie na dve skupiny nie je ničím iným ako apartheidom,” uviedol pre agentúru SITA hovorca strany Martin Beluský.

ĽSNS napíše list Vatikánu

ĽSNS preto podľa jeho slov napíše otvorený list do Vatikánu, „aby pomohli čo najväčšiemu počtu veriacich stretnúť sa s pápežom”.

Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov Smer sa môže ďalej približovať k Hlasu, Pellegrini je menej viditeľný a chýba mu téma

Robert Fico potrebuje byť vo vláde, lebo možno bojuje aj o osobnú existenciu, hovorí politológ Koziak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *