nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SVET / K Číne mieri tajfún In-fa, na východe krajiny zrušili lety a lode musia opustiť oblasť

K Číne mieri tajfún In-fa, na východe krajiny zrušili lety a lode musia opustiť oblasť

24.7.2021 (Webnoviny.sk) – K pevninskej Číne smeruje tajfún In-fa, pre ktorý na východe krajiny zrušili lety a nákladným lodiam nariadili opustiť oblasť. Tajfún by mal podľa predpovedí dosiahnuť pevninu provincie Če-ťiang v nedeľu popoludní alebo večer, oznámil tamojší meteorologický úrad.

Kontajnerové lode evakuovali

Školy, trhy a podniky v Če-ťiang musia byť zatvorené, informovala oficiálna tlačová agentúra Sin-chua, podľa ktorej tiež v provincii zastavia cestnú dopravu, ak to bude nevyhnutné. Letisko v provinčnom hlavnom meste Chang-čou zrušilo 90 percent nedeľňajších letov a očakáva sa zrušenie ďalších v pondelok, informoval provinčný denník.

V Šanghaji evakuovali z prístavu Jang-šan veľké kontajnerové lode, uviedla tiež Sin-chua. Správa prístavu podľa jej informácií uviedla, že vietor pri pobreží dosahuje rýchlosť 82 – 102 kilometrov za hodinu a mohol by ešte zrýchliť.

Zastavená je aj vlaková doprava

Tlačová agentúra tiež informovala, že od soboty do štvrtka bude v častiach regiónu delty rieky Jang-c’-ťiang zastavená vlaková doprava.

In-fa sa pohybuje smerom k pevninskej Číne od Taiwanu, kde spôsobil lejaky a vysoké vlny. Z ostrova však nehlásia mŕtvych ani zranených. Tajfún sprevádza vietor s rýchlosťou 155 kilometrov za hodinu s nárazmi do 191 kilometrov za hodinu.

Viac k témam: evakuácia, počasie, tajfún
Zdroj: Webnoviny.sk – K Číne mieri tajfún In-fa, na východe krajiny zrušili lety a lode musia opustiť oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V obci Zbůch unikal plyn, hasiči museli evakuovať desiatky ľudí (foto)

V súčasnosti robia hasiči nepretržité merania koncentrácií plynu v ovzduší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *