Home / SVET / Delta variant úraduje aj v Pakistane, počet infikovaných prekročil už hranicu jedného milióna

Delta variant úraduje aj v Pakistane, počet infikovaných prekročil už hranicu jedného milióna

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Kumulovaný počet prípadov nákazy koronavírusom v Pakistane od vlaňajšieho vypuknutia pandémie prekročil smutnú hranicu jedného milióna. V piatok krajina nahlásila ďalších 11 úmrtí na ochorenie COVID-19 a 1 425 nových infekcií, čím celkový počet odhalených nákaz vzrástol na 1 000 034. Od začiatku pandémie v krajine potvrdili 22 939 úmrtí na koronavírus.

Počet infekcií v Pakistane nepretržite stúpa, keďže sa šíri nákazlivejší delta variant. Úrady pritom očakávajú novú vlnu vzhľadom na spoločenské aktivity počas tohtotýždňového moslimského sviatku Íd al-adhá.

Viac o téme: Koronavírus

Už približne 30 krajín sveta prekročilo hranicu viac ako jedného milióna potvrdených infekcií koronavírusom. Globálne úrady oficiálne registrujú viac ako 190 miliónov nakazených ľudí, pričom tento údaj je považovaný za podhodnotený.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, delta variant koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Delta variant úraduje aj v Pakistane, počet infikovaných prekročil už hranicu jedného milióna © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izrael od 1. novembra povolí zahraničným turistom vstup do krajiny, musia byť zaočkovaní

Povolenie vstupu prichádza pred rušným vianočným obdobím, kedy zahraniční návštevníci cestujú do Jeruzalema a Betlehema.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *