nedeľa , 19 septembra 2021
Home / SLOVENSKO / Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona

Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Dav ľudí už od piatkového rána protestuje pred budovou Národnej rady SR (NR SR) proti vládnym opatreniam v súvislosti s COVID-19. Došlo už aj k potýčkam medzi políciou a demonštrujúcimi. Policajti museli použiť aj slzný plyn, a to potom, ako sa násilím snažili dostať do budovy parlamentu.

K situácii sa vyjadrila aj vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá odsúdila útoky na políciu pred budovou parlamentu.

Remišová rešpektuje právo občanov pokojne demonštrovať, v demokratickej spoločnosti však považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest pred parlamentom, polícia použila aj slzný plyn (fotografie)

„Demonštrácie, ktoré aktívne podnecuje aj Robert Fico sprevádza chaos, porušovanie zákona a rozdeľovanie spoločnosti. Musíme ako spoločnosť a aj ako politici dôrazne odmietnuť vyvolávanie chaosu a dokonca podnecovanie násilných a agresívnych prúdov v spoločnosti,” napísala vicepremiérka vo svojom profile na sociálnej sieti.

Viac k témam: predseda strany Za ľudí, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová považuje za neprípustné, aby demonštrácie sprevádzalo násilie a porušovanie zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lipšic sa obáva spochybňovania integrity trestných konaní zo strany SIS, želá si viac súčinnosti

SIS začala spochybňovať integritu, keď bolo zrejmé, že podozrenia smerujú k ich predstaviteľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *