Home / SLOVENSKO / Delostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí bezpečnosť krajiny (video+foto)

Delostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí bezpečnosť krajiny (video+foto)

22.7.2021 (Webnoviny.sk) – Príslušníci Pozemných síl OS SR si vo štvrtok v Martine prevzali prvých osem samohybných kanónových húfnic Zuzana 2. Určené sú pre samohybný delostrelecký oddiel Michalovce, v rámci ktorého zvýšia spôsobilosti nepriamej palebnej podpory manévrových jednotiek Pozemných síl OS SR.

Obstarať chcú 25 húfnic

Nové samohybné kanónové húfnice budú súčasťou integrovaného delostreleckého palebného systému OS SR, použiteľné v širokom spektre operácií v prospech mechanizovaných a motorizovaných práporov so schopnosťou nasadenia na vlastnom území, ako aj v rámci operácií NATO a Európskej únie (EÚ).

Cieľom projektu je obstaranie celkovo 25 húfnic Zuzana 2 spolu s príslušenstvom, trenažérom, sadami náhradných dielov, ako aj obstaranie munície s komponentami. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Delostrelci si prevzali samohybné húfnice Zuzana 2 (fotografie)

Ďalšie plus v stabilizácii stavu techniky

„Moderná a spoľahlivá technika je nevyhnutným predpokladom kvalitného plnenia úloh našich ozbrojených síl, na ktorých závisí zabezpečenie obrany a bezpečnosti našej krajiny a v rámci prípadného nasadenia v zahraničí tiež kolektívna bezpečnosť širšieho spoločenstva spojencov. Dokončenie projektu dodania nových samohybných kanónových húfnic slovenskej výroby je preto ďalším plusom v stabilizácii stavu techniky Ozbrojených síl SR a bezpečnosti ako takej,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Doplnil, že vedenie rezortu si vzhľadom na stav techniky Ozbrojených síl SR uvedomuje potrebu jej modernizácie, pričom na viacerých procesoch intenzívne pracuje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: delostrelci, húfnice Zuzana 2, NATO, slovenskí vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk – Delostrelci si prevzali nové húfnice Zuzana 2, od modernizácie podľa Naďa závisí bezpečnosť krajiny (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Taraba navrhuje zmeny v prípade trestu prepadnutia majetku, znížiť by sa mohli aj trestné sadzby

Nezaradený poslanec navrhuje zníženie viacerých trestných sadzieb, osobitne v prípade majetkových a hospodárskych trestných činov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.