piatok , 23 júla 2021
Home / šport / Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokauste

Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokauste

22.7.2021 (Webnoviny.sk) – Organizačný výbor olympijských hier v japonskom Tokiu iba deň pred oficiálnym začiatkom podujatia prepustil režiséra otváracieho ceremoniálu Kentara Kobajašiho za vtipkovanie o holokauste ešte z roku 1998. Vo štvrtok o tom informovala šéfka organizátorov Seiko Hašimotová.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

Režisér sa previnil pred 23 rokmi počas jedného zo svojich komediálnych vystúpení v divadle. “Hlboko sa ospravedlňujeme za všetky problémy spôsobené rôznym skupinám osôb vrátane ľudí v Tokiu a celom Japonsku,” uviedla Hašimotová.

Poriadne staré video sa na verejnosti objavilo nedávno a Kobajaši odvtedy čelil kritike zo strany ľudskoprávnych organizácií. “Žiadna osoba, a nezáleží na dávke jej kreativity, nemá právo vtipkovať na účet obetí nacistickej genocídy,” uviedol Rabbi Abraham Cooper z Centra Simona Wiesenthala v americkom Los Angeles.

Zaujímavosťou je, že v úvode aktuálneho týždňa rezignoval na svoj post japonský hudobník a producent Keigo Ojamada, ktorý sa podieľal na príprave otváracieho ceremoniálu blížiacich sa OH v Tokiu. Dôvodom je paľba kritiky, že dnes 52-ročný muž ešte ako dieťa šikanoval jedného zo svojich spolužiakov.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Režisér otváracieho ceremoniálu olympijských hier v Tokiu dostal vyhadzov, pred 23 rokmi vtipkoval o holokauste © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Putin nepôjde na olympiádu do Tokia, zrejme nepricestujú ani žiadni ruskí politici

Na olympiáde v Tokiu sa predstaví 335 ruských športovcov v 33 športových odvetviach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *