Home / SVET / Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi

Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Dvaja väzni vo Švédsku si v stredu vzali dvoch dozorcov vo väzení ako rukojemníkov a zabarikádovali sa s nimi. Podľa švédskej väzenskej a probačnej služby je situácia veľmi nebezpečná. Rukojemnícka dráma sa odohráva vo väzení v meste Eskilstuna, zhruba 120 kilometrov západne od Štokholmu.

Väzni zajali dozorcov po tom, ako po poludní vtrhli do miestnosti pre stráž a zakryli bezpečnostné kamery, uviedla väzenská služba. Vyjednávači a polícia sú vo väzení, no situácia viazne, vyjadril sa pre agentúru TT predstaviteľ bezpečnosti Jörgen From Nordin.

Agentúra TT informovala, že väzni si odpykávajú tresty za vraždu. Podľa švédskych médií požadujú vrtuľník, aby im pomohol v úteku.

Švédske noviny Aftonbladet uvádzajú, že muži sú vo veku 30 a 24 rokov a v čase vlámania sa do miestnosti dozorcov boli vyzbrojení žiletkami. Podľa novín navrhli, že prepustia jedného z rukojemníkov výmenou za to, že ďalší väzni dostanú 20 pízz s kebabom.

Aftonbladet zverejnil fotografie miestnej pizzerie, ako pripravuje a nakladá pizze do auta, ktoré by ich malo odviezť do väznice.

Viac k témam: dozorcovia, rukojemníci, väzni
Zdroj: Webnoviny.sk – Väzni odsúdení za vraždu zajali vo Švédsku dvoch dozorcov a zabarikádovali sa s nimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vraždu britského konzervatívneho poslanca Davida Amessa vyšetrujú ako teroristický čin

Amess bol poslancom od roku 1983. Bol ženatý a mal päť detí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *