Home / SVET / Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur

Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký vládny kabinet v stredu schválil program bezprostrednej pomoci obetiam minulotýždňových povodní v celkovom objeme zhruba 400 miliónov eur.

Minister financií Olaf Scholz uviedol, že polovicu zdrojov poskytne federálna vláda a ďalšiu polovicu vlády spolkových krajín. Ako dodal, v prípade, že bude potrebných viac peňazí, program rozšíria. „Chceme spraviť to, čo je potrebné, aby sme pomohli každému,“ uviedol minister.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsiahle záplavy naprieč Európou (fotografie)

Ďalšie miliardy eur plánuje vláda vyčleniť na obnovu zasiahnutých oblastí. Konkrétna čiastka bude známa, keď úrady získajú lepší prehľad o rozsahu škôd. S úsilím o obnovu sa začne bez zdržania, skonštatoval Scholz.

Ničivé povodne si vo viacerých častiach Nemecka minulý týždeň vyžiadali najmenej 171 ľudských životov.

Viac k témam: povodne, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda vynaloží na pomoc ľuďom postihnutým ničivými povodňami štyristo miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na rozmiestnení civilnej misie EÚ na spoločných hraniciach, na samite boli Macron či Pašinjan

Kaukazskí susedia Azerbajdžan i Arménsko potvrdili svoj záväzok voči Charte OSN a deklarácii z Alma Aty z roku 1991, prostredníctvom ktorých si obe krajiny navzájom uznávajú územnú celistvosť a suverenitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.