piatok , 23 júla 2021
Home / SVET / Cez Lamanšský prieliv sa do Británie dostal rekordný počet migrantov, za jeden deň prišlo až 430 ľudí

Cez Lamanšský prieliv sa do Británie dostal rekordný počet migrantov, za jeden deň prišlo až 430 ľudí

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Najmenej 430 migrantov sa v pondelok cez Lamanšský prieliv dostalo do Veľkej Británie. Ide o nový rekordný počet migrantov, ktorí sa za jeden deň dostali na britské územie.

Predchádzajúci denný rekord v počte migrantov prichádzajúcich do Spojeného kráľovstva zaznamenali vlani v septembri, keď ich za jeden deň prišlo 416.

Niekoľkí vystúpili pri myse Dungeness

Medzi migrantmi, ktorí sa do Británie dostali v pondelok, bola aj skupina približne 50 ľudí, ktorí na pobrežie vystúpili pri myse Dungeness v grófstve Kent. Do Británie priplávali v malom člne pravdepodobne z Francúzska alebo Belgicka.

Diskusia o reforme azylového systému

Britský parlament v pondelok začal diskusiu o plánoch na rozsiahlu reformu azylového systému krajiny. Bývalá premiérka Theresa Mayová sa pritom vyslovila proti perspektíve posielania žiadateľov o azyl mimo územia Británie do centier na spracúvanie žiadostí.

Bella Sankeyová, riaditeľka charitatívnej organizácie Detention Action označila návrh zákona o štátnej príslušnosti a hraniciach za „protiutečenecký návrh zákona“ a za ukážku „politického divadla, ktoré dokonca ani nepredstiera, že problém rieši alebo, že robí náš systém bezpečným, férovým a efektívnym“.

Viac k témam: Lamanšský prieliv, migranti, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Cez Lamanšský prieliv sa do Británie dostal rekordný počet migrantov, za jeden deň prišlo až 430 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lukašenko hovorí o čistiacej operácii, v záťahu proti aktivistom a médiám chce pokračovať aj naďalej

Bieloruské úrady v posledných týždňoch zintenzívnili razie a zatýkanie nezávislých novinárov a občianskych aktivistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *