Home / SLOVENSKO / Muž s nožom v ruke zastrašoval deti v senickom parku, bol pod vplyvom alkoholu

Muž s nožom v ruke zastrašoval deti v senickom parku, bol pod vplyvom alkoholu

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z prečinu násilia proti skupine obyvateľov čelí 64-ročný muž, ktorý sa v Senici dvom maloletým deťom, dvom tínedžerom a jednému dospelému mužovi vyhrážal s nožom v ruke zabitím. Policajti ihneď po nahlásení incidentu zakročili a muža zaistili.

V dychu mu namerali 1,5 promile alkoholu. Po súhlase dozorujúceho prokurátora ho umiestnili do cely policajného zaistenia a obvinili. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Skupina detí sa podvečer zabávala v mestskom parku v Senici. Mužovi pravdepodobne prekážala ich prítomnosť, zo zadného vrecka vytiahol nôž a s vyjadreniami o rómskej menšine slovne na ne zaútočil. V deťoch to vzbudilo dôvodnú obavu, že vyhrážky s použitím noža uskutoční. Muž sa údajne postavil do tzv. bojového postoja a vyzýval najstaršieho z nich na súboj a bitku.

Pretože muž bol už v minulosti odsúdený za násilnú trestnú činnosť, vyšetrovateľka spracovala aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Mužovi hrozí v zmysle zákona strata slobody až na tri roky.

Viac k témam: obvinenie, trestný čin
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž s nožom v ruke zastrašoval deti v senickom parku, bol pod vplyvom alkoholu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vydrží Hegerova menšinová vláda? Väčšina Slovákov si to nemyslí, voliči OĽaNO však stále veria

Opačný názor, teda že súčasná menšinová vláda vydrží a predčasné voľby nebudú, zastávajú traja z desiatich opýtaných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.