Home / SLOVENSKO / Dunaj začal klesať, vzostup hladiny v strednej a dolnej časti je ovplyvnený vodným dielom Gabčíkovo

Dunaj začal klesať, vzostup hladiny v strednej a dolnej časti je ovplyvnený vodným dielom Gabčíkovo

20.7.2021 (Webnoviny.sk) – Vzostup slovenského úseku Dunaja v jeho strednej a dolnej časti je ovplyvnený manipuláciou na vodnom diele Gabčíkovo. Informoval o tom hovorca Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Ivan Garčár.

V stredu 21. júla očakávajú v ranných hodinách kulminácie v Komárne pod úrovňou stupňa povodňovej aktivity a v Štúrove popoludní na úrovni prvého stupňa povodňovej aktivity.

Garčár doplnil, že zrážky v povodí Dunaja v Nemecku a v Rakúsku za 24 hodín k utorkovému dňu do 6:00 boli len lokálne a nemajú vplyv na hydrologický vývoj na Dunaji.

Dodal, že na slovenskom úseku Dunaja v jeho hornej časti je pokles po kulmináciách v oblasti Devín a Bratislava, ktorý bude pokračovať aj naďalej. Pokles po kulminácii bude pokračovať aj v dolnej časti slovenského úseku Moravy v Devínskej Novej Vsi.

Viac k témam: Dunaj, Vodné dielo Gabčíkovo
Zdroj: Webnoviny.sk – Dunaj začal klesať, vzostup hladiny v strednej a dolnej časti je ovplyvnený vodným dielom Gabčíkovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulík by mal podľa Tarabu prestať klamať a verejne oznámiť, či zahlasuje za predčasné voľby

Tomáš Taraba tvrdí, že SaS nechce svojimi hlasmi podporiť predčasné voľby, aj keď Sulík bol ochotný sa o predčasných voľbách baviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.