piatok , 23 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Lídri G7 sľúbili férovejšiu globálnu ekonomiku, darujú miliardu očkovacích látok

Lídri G7 sľúbili férovejšiu globálnu ekonomiku, darujú miliardu očkovacích látok

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Lídri organizácie G7, ktorí sa v piatok stretli v anglickom letovisku Carbis Bay, sľúbili darovanie vakcín proti koronavírusu chudobnejším krajinám a férovejšiu globálnu ekonomiku. Diskusiám bude dominovať zotavovanie z pandémie, pričom klub bohatých demokracií sa zaviazal darovať najmenej jednu miliardu dávok očkovacích látok krajinám, ktoré sú v ťažkej situácii.

Nechcú zopakovať chyby z minulosti

Zahŕňa to prísľub amerického prezidenta Joea Bidena darovať 500 miliónov dávok vakcín a sľub britského premiéra Borisa Johnsona darovať ďalších 100 miliónov dávok.

Pri otvorení trojdňového rokovania v Cornwalle na juhozápade Anglicka Johnson upozornil, že svetoví lídri nesmú zopakovať chyby urobené v uplynulých osemnástich mesiacoch alebo tie, ktoré urobili pri zotavovaní z globálnej finančnej krízy z roku 2008. „Je nutné, aby sme nezopakovali chyby z predošlej veľkej krízy, predošlej veľkej ekonomickej recesie z roku 2008, kedy zotavovanie nebolo jednotné vo všetkých častiach spoločnosti,” konštatoval.

Minimálna daň pre nadnárodné korporácie

Lídri organizácie krajín G7 zároveň majú formálne schváliť globálnu minimálnu daň vo výške aspoň 15 percent pre nadnárodné korporácie, a to po dohode, ktorú minulý týždeň dosiahli ministri financií.

Cieľom minimálnej dane je zabrániť firmám využívať daňové raje na presun ziskov a vyhýbanie sa daniam.

Viac k témam: COVID-19, globálna ekonomika, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, štáty G7
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri G7 sľúbili férovejšiu globálnu ekonomiku, darujú miliardu očkovacích látok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slováci dostanú peniaze na udržanie zamestnanosti aj v júli, hoci krajina je podľa COVID automatu zelená

Za júl budú úrady práce vyplácať príspevky podľa pôvodnej schémy Prvej pomoci, ktorá sa uplatňovala za apríl až september minulého roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *