piatok , 23 júla 2021
Home / SVET / Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave

Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – V centre texaského Austinu v sobotu neznámy páchateľ spustil paľbu, ktorá si vyžiadala 13 zranených. Dve osoby sú v kritickom stave. Polícia po strelcovi pátra.

Šéf tamojšej polície Joseph Chacon uviedol, že zatiaľ nepoznajú motív konania. Nemajú ani detailný popis páchateľa, veria však, že išlo o muža.

Polícia v súčasnosti analyzuje zábery z bezpečnostných kamier a ďalšie dôkazy. O pomoc požiadala aj verejnosť. Streľba nastala pred 1:30 miestneho času na ulici, ktorá je známa vďaka početným barom a reštauráciám.

Jedenásť zranených previezli do miestnej nemocnice a ďalších dvoch do iných nemocníc. “Naši policajti reagovali veľmi rýchlo a okamžite začali vykonávať opatrenia na záchranu životov,” povedal Chacon.

Potvrdil tiež, že niekoľko zranených priviezli do nemocnice samotní policajti, keďže na mieste vznikol veľký chaos, bolo náročné zvládnuť dav ľudí a dostať k zraneným sanitky.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Neznámy páchateľ spustil paľbu v centre texaského Austinu, dvaja ľudia sú v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lukašenko hovorí o čistiacej operácii, v záťahu proti aktivistom a médiám chce pokračovať aj naďalej

Bieloruské úrady v posledných týždňoch zintenzívnili razie a zatýkanie nezávislých novinárov a občianskych aktivistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *