pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo

Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo

11.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vláda by mala podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka napraviť nedorozumenie medzi Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trenčíne a Inštitútom zdravotnej politiky na ministerstve zdravotníctva, výsledkom ktorého je ponechanie okresu Trenčín v ružovej farbe COVID automatu aj v budúcom týždni.

Viac o téme: Koronavírus

Na predsedu vlády Eduarda Hegera sa obrátil s prosbou o zvolanie online zasadnutia vlády ešte do nedele, kde by sa mal problém vyriešiť.

„V okrese Trenčín, na rozdiel od drvivej väčšiny okresov na Slovensku, nemôžu obyvatelia ešte vstupovať do interiérov reštaurácií alebo interiérov cukrární. Je to veľmi obmedzujúce pre podnikateľov, gastropodniky sú na tom naozaj zle,“ povedal dnes Rybníček v Trnave.

Od vedúceho inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Mateja Mišíka má k dispozícii čísla, podľa ktorých by okres Trenčín mohol byť od pondelka 14. júna oranžový, čo by umožnilo vstup do interiérov gastroprevádzok.

Keďže rozdelenie okresov bolo schválené uznesením vlády, zmenu môže urobiť opäť len vláda. Ak by sa tak nestalo, k zmene farby príde až od 21. júna.

Viac k témam: COVID automat, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *