streda , 16 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu, Mikulec bude čeliť odvolávaniu z funkcie

Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu, Mikulec bude čeliť odvolávaniu z funkcie

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej bude minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) čeliť odvolávaniu, bude v utorok 15. júna. Začiatok je naplánovaný na 9:00. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR.

Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Po mimoriadnej schôdzi sa uskutoční riadna, 32. schôdza.

Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica je to reakcia na všetky procesy, ktoré sa na rezorte vnútra udiali za posledných 12 až 13 mesiacov.

„Sme svedkami udalostí, ktoré potvrdzujú totálny rozklad právneho štátu a narušovanie jeho pilierov. Pokiaľ je do týchto procesov zapojené ministerstvo vnútra a jeho orgány, musí za to niekto niesť zodpovednosť,” odôvodnil šéf Smeru-SD v utorok 8. júna s tým, že Mikulec má u členov Smeru-SD absolútnu nedôveru a pre Slovensko bude podľa jeho slov lepšie, ak vo funkcii skončí.

Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu, odvolanie z funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu, Mikulec bude čeliť odvolávaniu z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto diplomata v Bratislave zrazilo ženu, vodič bol podľa svedkov opitý

Ženu previezla privolaná RZP k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *