pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video)

Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video)

8.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vláde ani Ministerstvu zdravotníctva SR nebráni nič v tom, aby povolili očkovanie Sputnikom V seniorom nad 60 rokov. Na tlačovej besede to uviedol nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš (Hlas-SD).

Staré aj nové vydanie

Ruský dokument s pokynmi k užívaniu vakcíny, ktorý obdržalo ministerstvo zdravotníctva, má k dispozícii aj strana Hlas-SD. Ako tvrdí poslanec, v letáku je staré aj nové vydanie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

V starom sa hovorí, že klinické štúdie boli urobené len na vekovej kategórii od 18 do 60 rokov, v novom vydaní týchto pokynov sa však už horná hranica 60 rokov neuvádza.

Záujem medzi seniormi

Ako Tomáš doplnil, z rokovaní s predstaviteľmi Jednoty dôchodcov na Slovensku vyplynulo, že medzi seniormi je o ruskú vakcínu obrovský záujem. „Vláda už nemá čo váhať a keď je taký záujem na strane seniorov, má povoliť očkovanie aj seniorom nad 60 rokov,“ uzavrel.

Ako v reakcii uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, rezort požiadal ruskú stranu o doloženie ďalších odborných podkladov. Následne po ich preštudovaní a odbornom posúdení bude ministerstvo informovať o záveroch. „Bezpečnosť pacienta je pre ministerstvo zdravotníctva prioritou, a preto sa rozhodujeme na základe dôkladných odborných podkladov,“ dodala Eliášová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, Sputnik V, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Seniori nad 60 rokov majú obrovský záujem o očkovanie Sputnikom, Hlas vyzýva vládu na jeho povolenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *