streda , 16 júna 2021
Home / SVET / Nemecko zrušilo vakcinačné obmedzenia, na očkovanie sa už môžu prihlasovať aj 12-ročné deti

Nemecko zrušilo vakcinačné obmedzenia, na očkovanie sa už môžu prihlasovať aj 12-ročné deti

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko v pondelok zrušilo obmedzenia pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 a na očkovanie sa môžu hlásiť všetci obyvatelia krajiny vo veku nad 12 rokov. Doteraz v Nemecku pri vakcinácii uprednostňovali starších a najzraniteľnejších ľudí a vybrané profesie.

Do vakcinačnej kampane sa v pondelok v krajine zapojilo viac ako šesťtisíc závodných lekárov, ktorí pomôžu pri očkovaní zamestnancov vo svojich firmách.

Viac o téme: Koronavírus

Predstavitelia nemeckého zdravotníctva však vyzvali na trpezlivosť. „Dodávky vakcín sú stále nedostatočné vzhľadom na vysoký dopyt,” povedal pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke Ulrich Weigeldt, šéf organizácie zastupujúcej praktických lekárov.

Niekoľko nemeckých spolkových krajín zatiaľ systém uprednostňovania určitých skupín pacientov pri očkovaní v špecializovaných vakcinačných centrách ponechalo v platnosti. Aspoň jednu dávku očkovacej látky proti koronavírusu v Nemecku k piatku minulého týždňa dostalo už 45,4 percenta populácie. Úplne je zaočkovaných už 20,7 percenta obyvateľstva krajiny.

Viac k témam: Koronavírus, vakcinačný program
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko zrušilo vakcinačné obmedzenia, na očkovanie sa už môžu prihlasovať aj 12-ročné deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *