pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Minister Mikulec nerozumie vyjadreniam Krajniaka o zatýkaní policajtov

Minister Mikulec nerozumie vyjadreniam Krajniaka o zatýkaní policajtov

7.6.2021 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) nerozumie vyjadreniam ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), podľa ktorého nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne.

Ako informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová, Mikulec požiada predsedu vlády o stretnutie, na ktorom má byť aj minister práce.

Zákony platia pre všetkých

„Vždy som bol ministrovi Krajniakovi, rovnako ako všetkým členom vlády k dispozícii, ak by mal záujem sa na mňa v prípade akýchkoľvek nejasností obrátiť,” uviedol šéf rezortu vnútra. Súčasná vláda podľa neho deklarovala, že bude pracovať čestne a že spravodlivosť, rovnako ako zákony, platia pre všetkých rovnako.

„V prípade, ak sa trestnej činnosti dopúšťajú príslušníci Policajného zboru, platí to, samozrejme, aj pre nich. Verím, že nechceme existovať v spoločnosti, kde si budeme zakrývať oči pred páchaním trestnej činnosti bezpečnostnými zložkami len preto, že podľa pána Krajniaka tak dobrý minister vnútra nekoná,” myslí si Mikulec.

Posledné slovo majú súdy

Doplnil, že orgány činné v trestnom konaní pracujú nezávisle a verí, že všetci vnímajú aj systém kontrolných mechanizmov, v ktorom majú posledné slovo súdy.

Krajniak v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte. „Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ zhodnotil šéf rezortu práce.

Viac k témam: vyjadrenie, vysvetlenie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Mikulec nerozumie vyjadreniam Krajniaka o zatýkaní policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *