pondelok , 14 júna 2021
Home / SVET / Česko uvoľnilo pre Slovákov cestovné obmedzenia, pri návrate do 24 hodín už test nepotrebujete

Česko uvoľnilo pre Slovákov cestovné obmedzenia, pri návrate do 24 hodín už test nepotrebujete

1.6.2021 (Webnoviny.sk) – Od utorka 1. júna platí zásadné uvoľnenie podmienok cestovania medzi Českou republikou a Slovenskom. Slováci po novom môžu navštíviť ČR na 24 hodín bez potreby registrácie, absolvovania testu či karantény. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (nom. SaS).

Uvoľnenie podmienok vstúpilo do platnosti napriek tomu, že je Slovensko na českom pandemickom semafore stále na zozname červených krajín. Od utorka môžu občania aj rezidenti Slovenska cestovať do ČR aj za účelom turistiky na viac dní, ak sa preukážu národným certifikátom o očkovaní, ktoré bolo vykonané minimálne 22 dní pred vstupom do krajiny.

Viac o téme: Koronavírus

V platnosti ostáva aj registrácia pomocou príjazdového formulára v ČR. Karanténu je možné ukončiť ihneď po príchode do Česka vykonaním testu. „Občania SR môžu po príchode do ČR prakticky hneď absolvovať PCR test a po získaní negatívneho výsledku môžu automaticky ukončiť svoju izoláciu v ČR,“ uviedol Klus.

Viac k témam: cestovné obmedzenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko uvoľnilo pre Slovákov cestovné obmedzenia, pri návrate do 24 hodín už test nepotrebujete © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *