pondelok , 14 júna 2021
Home / SLOVENSKO / Asistované sčítanie využilo už takmer 250-tisíc ľudí, občanom zostávajú už len dva týždne

Asistované sčítanie využilo už takmer 250-tisíc ľudí, občanom zostávajú už len dva týždne

31.5.2021 (Webnoviny.sk) – Počas štvrtého týždňa asistovaného sčítania vyplnilo formulár 67-tisíc ľudí. Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa pre sčítanie Jasmína Stauder.

Celkovo tak od začiatku asistovaného sčítania absolvovalo túto formu sčítania 247-tisíc obyvateľov Slovenska. Celkový počet ľudí, ktorí vyplnili formulár počas sčítania obyvateľov domov a bytov tak dosiahol takmer 5,1 milióna ľudí.

V Žehre sa nesčítala ani polovica

ŠÚ SR vyzýva ľudí, ktorí ešte neabsolvovali sčítanie, aby tak urobili čo najskôr. Sčítanie potrvá ešte dva týždne. V Prešovskom kraji sa asistovane zatiaľ sčítalo viac ako 68-tisíc obyvateľov, v Košickom kraji 63 -tisíc, v Banskobystrickom kraji 38-tisíc a Nitrianskom kraji takmer 25-tisíc.

ŠÚ SR eviduje k 31. máju už len jednu obec, kde podiel sčítaných obyvateľov na odhadovanom počte je nižší ako 50 percent. Ide o obec Žehra v okrese Spišská Nová Ves. Celkovo sa na Slovensku nachádza ešte 15 obcí v štyroch krajoch, kde je podiel sčítaných nižší než 70 percent. Ostatné obce buď ukončujú sčítanie, alebo intenzívne pracujú na jeho ukončení.

Tisíce mobilných asistentov

Aktuálne je na Slovensku 3 162 kontaktných miest, obyvatelia majú k dispozícii na pomoc 3 820 stacionárnych asistentov.

K obyvateľovi domov je pripravených prísť 5 034 mobilných asistentov. Zoznam a adresy kontaktných miest nájdu obyvatelia okrem svojho mesta a obce aj na stránke www.scitanie.sk. Číslo call centra na nahlasovanie mobilnej asistencie je 02/20924919.

Viac k témam: asistované sčítanie, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Asistované sčítanie využilo už takmer 250-tisíc ľudí, občanom zostávajú už len dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislavské Staré Mesto pomáha podnikateľom, nájom za terasy chce znížiť až do konca roka

Miestni poslanci budú na zastupiteľstve rozhodovať o predĺžení 50-percentnej úľavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *