Home / SLOVENSKO / Aj počas sviatkov budú lekári Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v pohotovosti

Aj počas sviatkov budú lekári Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v pohotovosti

KOŠICE 22. decembra (WebNoviny.sk) – Väčšina ambulancií Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) Košice je počas sviatočných dní v prevádzke nepretržite, informovala v piatok hovorkyňa univerzitnej nemocnice Ivana Stašková.

V pohotovosti budú aj špecialisti

„Naši špecialisti budú v prípade nepredvídaných udalostí súvisiacich so záchranou životov či poškodením zdravia neustále v pohotovosti. Pacienti môžu v prípade zdravotných problémov vyhľadať pomoc našich chirurgov, úrazových chirurgov, internistov, ako aj ďalších odborníkov,“ povedala Stašková.

Odporúčame:
Prvá pomoc bude počas sviatkov v Bratislave aj v kraji fungovať nepretržite

V areáli UNLP na Rastislavovej ulici bude fungovať ambulancia kliniky úrazovej chirurgie, príjmová ambulancia IV. internej kliniky, na klinike stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie bude fungovať pre chirurgické zákroky lekárska služba prvej pomoci aj ambulancia pre malé zubné výkony.

Linka dôvery a Linka nádeje

V areáli na Triede SNP na prízemí lôžkového monobloku bude poskytovať zdravotnícke služby oddelenie urgentného príjmu – traumatologická ambulancia, chirurgická ambulancia, interná ambulancia.

Ústavná pohotovostná služba bude fungovať aj na Stomatologickej klinike v lôžkovom monobloku na 9. poschodí. Pomoc v akútnych prípadoch poskytne aj Klinika otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku.

Ako uviedla Stašková, pomoc ľuďom budú poskytovať Linka dôvery (tel. 055/ 622 23 23) i Linka nádeje (055/ 644 11 55), ktoré sa striedajú v prevádzke každý týždeň.

Viac k témam: Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice, Vianoce
Zdroj: Webnoviny.sk – Aj počas sviatkov budú lekári Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v pohotovosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *