pondelok , 14 júna 2021
Home / šport / Cyklistika / Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto)

Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto)

27.5.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. mája 11:23

V stredu vo večerných hodinách pri kolízii s motorovým vozidlom tragicky zahynul cyklista Adrián Babič. Mal iba 24 rokov. Tragická nehoda sa stala za obcou Lemešany (okres Prešov) pri odbočke na Kysak (okres Košice – okolie). Mladý cyklista utrpel pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.

“Prvú pomoc cyklistovi poskytol laik a po príjazde na miesto naša posádka rýchlej lekárskej pomoci pokračovala v oživovaní, avšak neúspešne. Početné poranenia pacienta boli nezlučiteľné so životom,“ uviedol hovorca Záchrannej služby Košice Viktor Wurm. Dychová skúška na alkohol u 24-ročného vodiča auta z Obišoviec bola negatívna.

Bol deaflympijským víťazom

Babič bol špičkovým cyklistom medzi nepočujúcimi, ale úspešne si meral sily aj medzi zdravými pretekármi. Ešte tento rok v marci sa na majstrovstvách Európy v tureckej Alanyi postaral o všetky štyri medaily pre Slovensko, tri boli strieborné a jedna zlatá. Predtým v roku 2017 sa stal deaflympijským víťazom.

“Niekoľkonásobný deaflympijský a štvornásobný medailista z posledných majstrovstiev Európy v cyklistike nepočujúcich, sa už na štart 24. Letnej deaflympiády nepostaví. Členovia Deaflympijského výboru Slovenska spomínajú na Adriána ako skromného a príjemného mladíka a v myšlienkach sú teraz s jeho matkou a trénerkou, ktoré boli jeho veľkými oporami na ceste za úspechmi,” napísal Deaflympijský výbor Slovenska na svojom facebooku.

Aj Slovenský zväz cyklistiky sa prostredníctvom sociálnej siete pridal ku kondolujúcim: “Život je krehký ako pierko. A práve to životné pierko Adriána Babiča včera odviala kamsi ďaleko, do nenávratna, kolízia s autom počas tréningu. Odpočívaj v pokoji, Aďo.”

Posledná kvapka

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (ECR) na svojej sociálnej sieti uviedla, že smrť cyklistu bola poslednou kvapkou a má v pláne spustiť petíciu za okamžitú zmenu cestného zákona tak, aby sa aj cyklisti mohli na slovenských cestách cítiť bezpečne.

Sme jedna z posledných krajín EÚ, ktorá nemá v zákone definované bezpečné obiehanie cyklistov,” napísala. Zároveň pozostalej rodine vyjadrila úprimnú sústrasť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: cyklista, dopravná nehoda, tragická dopravná nehoda, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úspešný cyklista a deaflympijský víťaz Adrián Babič neprežil zrážku s autom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sagan má na dosah pokorenie historického rekordu, môže sa mu to podariť na Tour de France

Tridsaťjedenročný Žilinčan by mohol Kellyho prekonať už na nadchádzajúcej Tour de France.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *